Kolínská kapela KLAXON rock  byla  aktivní  v letech 1985 až 2020.  Zformovala se  na konci roku 1984, když vlivem zákazů učinkování  na několika okresech  ze  strany kontrolních orgánů,  přerušila na konci léta 1984 svoji činnost  kolínská  kapela TLUSTÁ BERTA, (díky  svému původnímu zřizovateli ZO SSM Týnec nad Labem, označovaná  také jako týnecká ) ,  vystupující v druhém roce svojí existence pod názvem KYSLÍK Rock.  Ještě na konci roku 1984 se pak na jejím základě dala  dohromady  a začala   zkoušet  obměněná sestava, která při přehrávkách v Kolíně na jaře roku 1985  zvolila název KLAXON rock. Obsazení tvořili Stanislav Kyselák (kytara), Jaroslav Uxa (baskytara),  Roman Černý (zpěv), Richard Ulrych (bicí). Zřizovatele našla pod TJ SOKOL Pašinka, oddíl kopané, díky Milanu Pařezovi, který s kapelou jezdil v předchozích letech  jako dopravce a  na Pašince  bydlel.

    Vystoupení kapely  v následujících  letech  se odehrávaly jak na tancovačkách, tak na koncertech nebo přehlídkách rockových kapel, hrálo  se  všude, kde  byl zájem o  vystoupení kapely.  Záhy se však ukazovala čím dál větší  potřeba doplnit   sound  kapely  o  další  melodický nástroj, buď  druhou kytaru nebo klávesy. V roce 1985 se  rozhodl přijmout nabídku k návratu  do kapely   hráč na klávesové nástroje,  skladatel  a  zpěvák  Jiří  Mrázek, někdejší člen TLUSTÉ BERTY i KYSLÍKU a sestava tak byla kompletní. Nastalo úspěšné období KLAXONU, které vydrželo tři roky.

    Během jednoho roku odehrála skupina  osmdesát , ale  i  přes stodvacet vystoupení po celých Čechách i na Moravě, vystupovala např. v Praze  v KD Barikádníků , (legendární "Barča"), v Lidovém domě  ve Vysočanech i ve vysokoškolských klubech na Strahově. Nahrávala  rovněž ve studiu československého rozhlasu v Praze, (proslulé karlínské "Áčko") a vydává si vlastní dema ve   formě  audiokazet.  Hrála už  v té  době hraje do značné míry vlastní skladby.  Původního zřizovatele , fotbalový oddíl TJ Sokol Pašinka,  později nahrazuje sedmá místní organizace svazu mládeže Kolín - Zálabí. Stalo  se  tak  z  toho   důvodu, že v  té   době  vstoupilo  v platnost jedno z dalších restriktivních nařízení  vrchnosti té  doby,   totiž že sportovní organizace nesmí být zároveň  činné  i  v kultuře, tedy  nesmí  být  zřizovateli  hudebních   souborů. O  svého  zřizovatele  tak v  té  době  přišla  celá řada  rockových  skupin.  Základních  organizací   Svazu mládeže  se to zatím nedotklo  a  tak pod  novým zřizovatelem   skupina hrála  až  do  listopadu 1989, kdy podobně nesmyslná nařízení přestala platit.

    K nahrávání  v Československém rozhlasu  v Praze - Karlíně se dostal KLAXON tak, že se účastnil v  roce 1987 krajského kola soutěže rockových kapel "Rockfest",  které probíhalo  shodou okolností v Kolínském kulturním  domě.  Do celostátního kola sice těsně nepostoupil, obdržel však čestné uznání  za vlastní  píseň "Honza" a všiml si jich Petr Hanig, který byl členem poroty , jinak dramaturg tehdejší redakce hudby a zábavy Československého  rozhlasu v Praze.  Jejich muzika se mu líbila  natolik, že jim nabídl  spolupráci,  která pak trvala dva roky a pokračovala nahráváním čtyř  vlastních písniček  pro Československý  rozhlas v jeho nahrávacích  studiích  v Praze  Karlíně. 

   Ještě v roce 1988 ze skupiny však odchází Jirka Mrázek a krátce na to i Roman Černý. Jirku Mrázka na klávesy nahradil Pepa Beneš, na místě zpěváka alternovali Luboš Ašenbrener, Luboš Patras, občas i Milan Lukavský. Toto přechodné období hledání definitivního zpěváka trvalo asi rok, přičemž skupina stále  plynule vystupovala zhruba osmkrát za měsíc.  Nakonec se sestava stabilizovala  a  nastalo období se dvěma zpěváky,  Jirkou Bendlem a Jirkou Emanovským.

     Revoluční rok 1989 skupinu absolvuje při pravidelném vystupování po vlastech  českých i moravských  v obsazení Jirka Emanovský - zpěv, Pepa Beneš - klávesy, Richard Ulrych - bicí /později Aleš Stříbrský/, Jarda Uxa - baskytara, Stanislav Kyselák - kytara. V roce 1990 pak odešli za svým hudebním projektem Jirka Emanovský a Pepa Beneš, ale kapelu za chodu doplnili zpěvák Stanislav Paštika, Pavel Bošina na druhou kytaru a za bicí  usednul Pavel Lupták,  kapela v tomto obsazení pro odlišení užívala nějaký čas název "New Klaxon".

      Ještě v roce 1990 se  po odchodu Pavla Luptáka vrátil za bicí opět Aleš Stříbrský a kapela pak vydržela hrát beze změny obsazení takřka tři roky. V roce 1993 nastaly opět změny. Na bicí hraje Martin Vajgl a na baskytaru se  vrací původní zpěvák  skupiny Roman Černý. V roce 1994  však další nekončící personální obměny  vedou k postupnému omezení učinkování kapely, skupina odehraje jen první půlrok, na místě baskytaristy alternuje Roman Černý s Jardou Uxou , druhou kytaru hraje Jiří Moravec, zpívá Honza Šimek. Na konci srpna 1994  kapela přerušuje  veřejné učinkování.

    Příznivci kapely i pořadatelé však projevovali nadále zájem o vystoupení KLAXONu v původní sestavě, blízké Tlusté Bertě a Kyslíku. A tak se dali dohromady v roce 1996  opět Roman Černý, Richard Ulrych, Standa Kyselák a Jirka Mrázek, doplnění Petrem Ježkem na baskytaru a  tak obnovili takřka původní KLAXON. Oprášili zčásti i původní repertoár, ke kterému přidali několik novinek a vlastních  věcí  a ohlasy  na  vystoupení kapely  byly opět velmi  dobré.

     První vystoupení bylo 6. července 1996 v Horce n/Sáz. na přehlídce několika rockových kapel. Kapela pak  odehrála   desítky  vystoupení  s  dobrým  ohlasem  u příznivců kapely  i u pořadatelů , nahrála   dvou CD v nahrávacím   studiu MAC bratří Adamcových  ve  Vinařicích. Vše vydrželo  fungovat  jen dva roky, když na začátku září 1998  odstředivé ambice  některých  členů  kapely  vedly opět k dalšímu přeskupení sestavy.

    Už v lednu 1999 začala tedy zkoušet další  variace sestavy KLAXONu: Standa Kyselák - kytara, Pavel Bošina - druhá kytara, Petr Ježek - baskytara, Jirka Šturma - bicí a nově příchozí zpěvák  Milan Čapek.

   V lednu roku 2000 se pak vrátil na post zpěváka staronový Stanislav Paštika a  střídá tak u mikrofonu Milana Čapka. V této sestavě skupina odehrála pěknou  řádku vystoupení  , nahrála  další CD opět ve  studiu MAC bratří Adamcových ve Vinařicích  a také oslavila výročí 15 let svojí existence na několika výročních koncertech za účasti někerých  bývalých  členů skupiny  a spřátelených kapel. V  roce 2004 vystřídal  za  baskytarou  Petra  Ježka  Jaroslav Peroutka, někdejší  baskytarista T. Berty a  Kyslíku. Následující  rok však jeho odstředivé ambice  a  působení  v  sestavě  kapely    způsobilo  další personální otřesy a  rozchod   této  sestavy. 

    A tak v roce 2006 se sestava skupiny vrátila v čase někam ke svým  počátkům. Po odchodu několika členů kapely se vrátil k mikrofonu zakládající člen  Roman Černý, který  se  zároveň chopil  i basové kytary, na kytaru hraje Standa Kyselák,  klávesové nástroje vrátil do soundu kapely další  její zakladatel, Jirka Mrázek,  zároveň  také druhý solový zpěvák skupiny, za bicí soupravu usedl Marcel Melša, se kterým  od roku 2015 alternoval za bicími  původní bubeník kapely, Richard Ulrych. V této sestavě skupina uskutečnila  řadu úspěšných   vystoupení na koncertech i přehlídkách rockových skupin,  poslední  v  létě roku  2020.