Kolínská kapela "KLAXON rock"   vystupovala  od  roku 1985 do  roku 2020.  Zformovala se  na konci roku 1984, jako přímé pokračování   rockové skupiny  "Tlustá Berta", (1982 - 1983), která ve  druhém  roce   svojí   existence po  vynucené změně  názvu používala  označení  "KYSLÍK  rock" , (1983 - 1984).  Když  pod tlakem  zákazů učinkování   na vícero sousedních okresech  ze  strany  tehdejších kontrolních orgánů, ( stačilo  nedoporučení,... ),  přerušila  předchozí  kapela na konci léta 1984 svoji činnost, začala ještě  koncem roku  1984   zkoušet  obměněná sestava, která si při přehrávkách v Kolíně na jaře roku 1985  zvolila název "KLAXON rock". Obsazení tvořili z původní party Stanislav Kyselák (kytara)   a  Roman Černý (zpěv),  za  bubny usednul  Richard Ulrych a  baskytary se  chopil  zkušený Jaroslav Uxa, který zastával rovněž   funkci vedoucího  souboru.  Zřizovatele, bez něhož  v  té   době   žádná  hudební   skupina  nemohla   existovat ,   našli pod křídly TJ SOKOL Pašinka, ( oddíl kopané ), díky Milanu Pařezovi, který na Pašince  bydlel  a s kapelou jezdil v předchozích letech  jako dopravce .

    Vystoupení kapely  v následujících  letech  se odehrávala  jak na tancovačkách, tak na  občasných koncertech či přehlídkách rockových kapel, hrálo  se  všude, kde  byl zájem o  vystoupení kapely.  Již  20. 10. 1985 získala  skupina  ocenění za  účast na  Rockovém festivalu  v Nymburce.  Záhy se však ukazovala  potřeba  rozšířit  sound  kapely  o  další  melodický nástroj.  V roce 1986 se  rozhodl přijmout nabídku k návratu  do kapely  klávesista,  skladatel  a  zpěvák  Jiří  Mrázek,            ( zakládající  člen předchozí  "Tlusté Berty" i  "KYSLÍKu" ),  sestava se  tím zkompletovala  a úspěšné období KLAXONU vydrželo následující  tři roky.
 

    Během dalších let  skupina  odehrála osmdesát  až  stodvacet vystoupení za  rok , v Čechách i na Moravě. Vystupovala  například  v Praze  v KD Barikádníků , v Lidovém domě  ve Vysočanech  nebo ve  vysokoškolských klubech na Strahově. V letech 1987 a 1988 nahrávala  vlastní  skladby  ve studiu Československého rozhlasu v Praze v Karlíně , ( Studio A) ,  vydává si vlastní dema ve   formě  audiokazet.  V té  době hraje do značné míry  již  vlastní autorský  repertoár.   Původního zřizovatele , fotbalový oddíl TJ Sokol Pašinka,  později nahrazuje sedmá místní organizace svazu mládeže Kolín - Zálabí. Stalo  se  tak  z  toho   důvodu, že v  té   době  vstoupilo  v platnost jedno z dalších restriktivních nařízení  vrchnosti té  doby,   totiž že sportovní organizace nesmí být zároveň  činné  i  v kultuře,  nesmí  tedy být  zřizovateli  hudebních   souborů. O  svého  zřizovatele  tak v  té  době  přišla  celá řada  rockových  skupin.  Základních  organizací   Svazu mládeže  se podobné nařízení zatím netýkalo  a  tak pod  novým zřizovatelem   skupina hrála  až  do  listopadu 1989, kdy podobně nesmyslná nařízení přestala platit.

     Ještě v roce 1988 ze skupiny odchází   Jirka Mrázek a za klávesami jej  nahrazuje  Josef Beneš. Nedlouho  na to odchází i zpěvák  Roman Černý.  Jako zpěváci pak alternují Luboš Ašenbrener s  Lubošem Patrasem, občas přijde  vypomoct  svým hlasovým potenciálem také  Milan Lukavský. Toto přechodné období hledání definitivního zpěváka trvá  asi rok, přičemž skupina stále  vystupuje bez přerušení.   Posléze se sestava stabilizuje a spolupracuje  stabilně  se dvěma zpěváky,  Jirkou Bendlem a Jirkou Emanovským.

     Přelomový rok 1989 skupinu  zastihuje  při pravidelném vystupování po vlastech  českých i moravských  v obsazení Jiří Emanovský - zpěv, Josef Beneš - klávesy, Richard Ulrych - bicí, (později Aleš Stříbrský), Jaroslav Uxa - baskytara, Stanislav Kyselák - kytara. V roce 1990 pak odešli za svým hudebním projektem Jiří Emanovský a Josef Beneš,  sestavu kapely  pak za chodu doplnili zpěvák Stanislav Paštika, Pavel Bošina na druhou kytaru a za bicí  usednul Pavel Lupták.  Kapela v tomto obsazení pro odlišení užívala nějaký čas název "New Klaxon".

      Ještě v roce 1990   po odchodu Pavla Luptáka se  vrátil za bicí opět Aleš Stříbrský a kapela pak vydržela hrát beze změny obsazení takřka tři následující roky. V roce 1993 nastaly další změny. Na bicí hraje Martin Vajgl a k baskytaře  se  vrací do kapely původní zpěvák  skupiny,  Roman Černý. V roce 1994  však další nekončící personální obměny  vedou k postupnému omezení učinkování kapely, skupina odehraje jen první půlrok, na místě baskytaristy alternuje Roman Černý s Jaroslavem  Uxou, druhou kytaru hraje Jiří Moravec, zpívá Jan Šimek. Na konci srpna 1994  kapela přerušuje  veřejné  vystupování.

    Příznivci kapely i pořadatelé však projevovali nadále zájem o vystoupení  skupiny a tak   došlo  k návratu téměř  původní sestavy, blízké Tlusté Bertě a Kyslíku. Dohromady  se v roce 1996  opět  dali Stanislav Kyselák, Jiří Mrázek,  Roman Černý a Richard Ulrych, na  baskytaru  doplnil sestavu  Petr Ježek ,   došlo zároveň k zařazení   části původního repertoáru. Ohlasy  na  vystoupení kapely  byly více než příznivé.

     První vystoupení proběhlo  6. července 1996 v Horce nad Sázavou na přehlídce několika rockových kapel. Kapela pak  odehrála   desítky  dalších vystoupení,  nahrála   dvou CD v nahrávacím   studiu bratří Adamcových  ve  Vinařicích u Týnce nad Labem. Vše vydrželo  fungovat  dva roky, když na začátku září 1998  někteří  členové  kapely  začali   dávat přednost  realizaci v jiných  hudebních  uskupeních, což vedlo  k dalšímu přeskupení sestavy.

    Už v lednu 1999 tak začala   skupina   zkoušet  v  sestavě  Stanislav  Kyselák - kytara, Pavel Bošina - kytara, Petr Ježek - baskytara, Jiří Šturma - bicí  s  nově příchozím zpěvákem  Milanem  Čapkem.  V lednu roku 2000 se  však vrací  do kapely  staronový zpěvák  Stanislav Paštika,  střídá tak u mikrofonu Milana Čapka. V této sestavě skupina odehraje  další  řádku vystoupení, natočí  nové  CD,  opět ve  studiu bratří Adamcových ve Vinařicích  a také oslaví  výročí 15 let svojí existence na několika výročních koncertech za účasti některých  bývalých  členů skupiny  a spřátelených kapel. V  roce 2004 vystřídal  baskytaristu   Petra  Ježka  Jaroslav Peroutka, někdejší  baskytarista a zakládající člen Tlusté Berty / Kyslíku. Již následující  rok však jeho  nenaplněné  sólové ambice způsobily další   rozklad   fungující  sestavy  a  její rozchod. 

    V roce 2006 se  tedy skupina  zase  jednou obrátila   ke   svým základům.  Návrat  v čase někam ke svým  počátkům vrátil k mikrofonu   Romana Černého, který  se  zároveň chopil  i basové kytary, na kytaru hraje Stanislav Kyselák,  klávesové nástroje  vrátil opět do soundu kapely další  její zakladatel a  zpěvák, Jiří  Mrázek,   za bicí soupravu usedl Marcel Melša, se kterým  od roku 2015 alternoval za bicími  původní bubeník Richard Ulrych. V této sestavě skupina uskutečnila  řadu  povedených  vystoupení na koncertech či přehlídkách rockových skupin.   Poslední  se uskutečnilo  v  létě roku  2020.